Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 6423026



*

nr 642 3026


Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige


Jan Naliwajko (b. 1938), 58x40,


MIXED MEDIA (F), Jan Naliwajko (f. 1938), 58x40


Jan Naliwajko, born 1938 in Vilna, Lithuania. Painter, graphic artist and och sculptor.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday May 31 2010
at 17:55:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/5 19:12:51 1      300 kr
31/5 00:12:39 2      350 kr
31/5 09:59:35 1      700 kr
31/5 10:00:03 1      700 kr
31/5 16:36:59 3      550 kr
31/5 17:13:52 3      750 kr
31/5 17:47:30 4      800 kr
31/5 17:48:26 5      Vinnande bud
31/5 17:50:15 3      900 kr



  • Artist/Designer

Jan Naliwajko

Jan Naliwajko, born 1938 in Vilna, Lithuania. Painter, graphic artist and och sculptor.

Read more about Jan Naliwajko
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr